BİZE ULAŞIN +90 224 483 4 483

Başkanın Mesajı

- +

          Sayın Meslektaşlarım,

         Bu mesleğe inanan ve bu mesleğin hak ettiği yeri alması için çaba harcamaya niyet etmiş meslektaşımızın Kurucu Üye sıfatıyla attığı imzalarla kurulan derneğimiz, resmi olarak kurulmuş bulunmaktadır.

         Kurulduğu günden itibaren değerli meslektaşlarımızın da aramıza katılmasıyla, nitelikli kaliteli üye grubumuza, her geçen gün çok kıymetli katılımların istikrarlı bir şekilde devam etmesini beklemekteyiz.
Bu mesleği daha sağlam bir zemine oturtmak için temel ihtiyaç niteliğindeki yasal düzenlemelere kamuoyunun ve meslektaşlarımızın da desteğiyle Dedektiflik Yasasının çıkartılması ve bu mesleğin icrasında mesleki eğitimler, en önemli gündem maddelerimiz arasında yer almaktadır.

         U.D.D olarak, Dedektiflik Eğitimi Sertifika Programı bu mesleğin önemli ve en belirgin nişanesidir. Kurucu üyelerimiz ve sonradan üyemiz olacak meslektaşlarımızın da eğitimlerden geçirilmelerine olanak sağlayacak alt yapının oluşmasını ve verilecek eğitimi başarıyla tamamlayarak sınavlar neticesinde sertifika almaya hak kazanan derneğimiz üyelerine de; bu konu da doğru bir yolda devam ettiğimizin göstergesine olan inancımızı pekiştirmiştir.

        Hiçbir meslek dalının dünyadaki gelişmeleri takip etmeksizin ve emsalleriyle fikir alışverişinde bulunmadan, işbirliği içerisine girmeden kendini geliştirmesinin mümkün olmadığının farkındalığıyla; geçtiğimiz yıl en önemli başarılarından birisini elde etmiş ve “Bundesverband Deutscher Detektive (BDD) “ ile ve “The Romanian National Association Of Detectives” dernekleriyle yaptığımız işbirliği anlaşmasıyla hem şahsıma ait firmamın hem de derneğimizin uluslararası tanınırlığını kayıt altına almış olduk.

         BDD ile yaptığımız işbirliği anlaşmasının ilk meyveleri olarak; Almanya’ da seminere katıldık ve Romanya Dedektifler Derneği başkanının daveti üzerine de da Bükreş’e gidilerek temaslar kurulmuş ve müşterek organizasyonlar yapılması hususunda prensipte mutabık kalmış bulunmaktayız.

         U.D.D`nin, bir meslek disiplinin temel taşlarını yerleştirmek konusundaki azminin bir hayalden gerçeğe dönüşmesinde siz kıymetli üyelerinin katkı ve çalışmalarının önemi açıktır. Bu katkı ve çalışmalarınızı esirgemeyeceğinize olan inancımla, derneğimizin kuruluşunu içtenlikle tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                  Cemal Erdoğan
                                                                                                            U.D.D. Genel Başkanı